Ilyen egy munkásszálló Budapesten, a mindennapok

Egy munkásszálló Budapesten sosem alszik, habár talán vicces ennek a felfogása, hiszen az emberek többnyire csak aludni járnak ide. Annyi biztos, hogy sokféle munkásszállás létezik, de talán nehéz jót találni. És persze sok hely van, ami állandóbb jellegű, akár egy albérlet, olyan, az emberek szobákban élnek egyedül vagy társukkal egy lakásban, ahol akár tíz fő is lehet. Vannak emellett persze olyan munkásszállások is, amelyek inkább egy nyári táborhoz hasonlítanak. Itt többnyire emeletes ágyak vannak, egy szobában többen férnek el, akár nyolc vagy tíz fő is. Egy munkásszálló Budapesten, mint a miénk, mindkettő kategóriába eshet, de érdemes lehet megnézni, hogy melyikbe éri meg befektetni, és hogyan éri meg az embernek a hirdetés, esetleg egy oldalhoz való csatlakozás. Mindezt a saját történetemen keresztül szeretném elmesélni.

Egy munkásszálló Budapest városában: a kezdetek

Szóval úgy alakult, hogy eladtuk a házat, mert túl nagy volt már a kis családnak, amik mi vagyunk. Egy idő után kirepültek a gyerekek, már nem volt értelme a magas fűtésszámlát fizetni, ahogy nem volt jó döntés a felújítás szempontjából sem, amibe nem szerettünk volna belefogni. Ennek az a fő oka, hogy vidéken állt a ház, egy kis faluban, ahová senki nem igazán jár még csak dolgozni sem, így nem volt értelme sem albérletként meghirdetni, sem pedig munkásszállónak átalakítani. Egy munkásszálló Budapesten az igazi, máshol nem nagyon van rá akkora igény, az pedig senkinek sem jó befektetés, hogyha ott áll a lakás az év nagy részében üresen, így hát arra jutottunk, hogy  a legjobb döntés az lesz, hogyha most ezt a házat eladjuk. Így is történt. Kisebb városban eladni sokkal egyszerűbb, mint kiadatni, ezt mi is meg tudtuk ilyen módon tapasztalni a saját bőrünkön.

A kérdés már csak az volt, mi legyen a pénzzel. Annyira nem volt elég, hogy a tulajok többen is tudjanak venni maguknak saját lakást, a legtöbb lekötés nem hoz akkora nyereséget, a tőzsde pedig főleg ilyen időkben nagyon is kiszámíthatatlan egy hely, hát arra jutottunk, hogy arányosan persze, többen összefogva veszünk egy nagyobb lakást a fővárosban, amit aztán munkásszállássá alakítunk át, hogy tudjunk belőle nagyobb profitot szerezni.

Egy munkásszálló Budapesten megéri az árát?

A kérdésre nehéz válaszolni, és mégsem az. Az biztos, hogy az embernek mindenre ügyelnie kell a kialakítás során. Mikor mi megvettük a lakást, akkor kényelmes, de nem zsúfolt szobákat alakítottunk ki, ahol négy személy fér el ágyakon, ez egy kényelmes, privát, de azért profitáló számnak tűnt. Mindenhová tettünk zárható szekrényeket és fiókokat, gondoskodtunk arról, hogy a tusolás is privát módon legyen megoldható, de közben legyen mégis hatékony. Két szoba kapott egy fürdőt két-három kabinnal, amiket lehet teljesen privát módon használni, ott belül sötétített üveg mögött átöltözni. Erre szükség volt a koedukált szobák miatt.

Ami magát a helyszínt illeti, igyekeztünk minél jobb helyet választani, a kettes metró egyik megállójától három percre helyezkedik el az épület, ahol kényelmesen lehet akármelyik másik vonalra is rácsatlakozni. A környéken található több bolt is, ruhabolt, még a legközelebbi pláza is csak 3-4 megálló busszal, ami igazán nem nagy távolság.

De mitől lesz egy munkásszálló Budapesten sikeres?

Ez egy igazán nehéz kérdés. Egy munkásszálló Budapest városában is egy igazi zsákbamacska, amely vagy működni fog, vagy nem. Mégis, nekünk bejött a dolog, mert csatlakoztunk egy olyan oldalhoz, amely kifejezetten ellenőrzött munkásszállásokat fog össze, így több emberhez eljutott a hírünk is. Az oldal megbízható és igényes, éppen ezért elég sokan szeretnek innen válogatni, amit meg is tudok érteni. Én ezért gondolom, hogy igazán sikeres tudott lenni az üzletünk.

munkásszálló Budapest_pic3

A munkásszálló Budapesten

Összességében úgy gondolom, hogy a munkásszálló Budapesten megéri az árát, érdemes lehet ezzel foglalkozni, de akár a szállások kialakítása is jó ötlet lehet. Mindkét lehetőségnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, amelyekre érdemes nagyobb figyelmet szentelni a véleményem szerint. A munkásszálló Budapesten sikeres lehet, hogyha az ember a szállást foglalók szemével építi ki a helyet, odafigyel minden apró részletre. Így egy idő után már szájról szájra fog terjedni a szálláslehetőség jó híre és kényelme, és habár maga a szoba olcsó, a több elszállásolt embernek köszönhetően igencsak megéri az árát. Én tehát mindenkinek csak ajánlani tudom, hogyha arra lehetősége van, akkor használja ki, hogy a munkásszálló Budapesten igen jó üzlet, kevés energiát kell belefektetni egy jó megélhetési vagy jövedelemkiegészítési formába, miközben a pénzünk értéke is megmarad az infláció ellenére, hiszen az épületek árai a pénz értékével legtöbbször arányosan növekszik. Mindenképpen jó döntés lehet tehát, hogyha az ember a munkásszálló budapesti lehetőségeit is számításba veszi, szerintem nem fogja megbánni azt az ember, hogyha odafigyelve alakítja ki a helyet, és az árai is kedvezők lesznek.